HAREKETLİ KÜPEŞTE-GİYOTİN SİSTEMLERİ

 Giyotin cam son zamanlarda özellikle kafelerin vazgeçilmesi haline gelen bir ürün oldu. Son zamanlarda kafe sahipleri değişikliğe gitmek istediğinde giyotin cam sistemine mutlaka bir göz gezdirmektedir. Giyotin cam bilinen normal pencereler gibi açılmamaktadır. Her yerde kullanılabilen giyotin cam sistemi, camın yukarıdan aşağı ve aşağıdan yukarıya doğru hareket ettiği bir sistemdir. Yerine göre sağdan sola veya soldan sağa da yaptırılabilmektedir. Eğer yeriniz müsaitse evinizde veya ofisinizde de giyotin cam sistemini yaptırabilirsiniz.Giyotin cam sistemi ayrıca temizliği kolay yapısı ile de dikkat çekmektedir. Son derece dayanıklı bir yapıya sahip olan giyotin cam, güvenlik açısından da hiçbir sorun yaşatmamaktadır.

Hareketli küpeşte sistemi hem şık bir görünüm sağlamakta hem de kullanım açısından kolaylık sağlamaktadır. Hareketli küpeşte sisteminin adı aynı zamanda giyotin camolarak da adlandırılmaktadır. Hareketli küpeşte sistemi her projeye özel olarak üretilmektedir. Hareketli küpeşte sistemi bir çok alanda kullanılabilir ve otomatik ve manuel olarak iki şekilde çalışabilir. Tüm hareketli küpeşte sistemlerinde İtalyan triger kayış ya da çelik mil malzemesi kullanılmaktadır. Bu iki malzemeden biriyle imal edilen hareketli küpeştesistemi kullanışlı olmasından dolayı özellikle kafelerde kullanılmaktadır. Giyotin cam fiyatları ise projeye göre değişiklik göstermektedir. Otomatik giyotin cam manuel giyotin cama göre fiyatı biraz daha yüksektir. Otomatik küpeşte de denilen bu sistem manuel sistemde olduğu gibi eğilip kalkmanıza gerek bırakmamaktadır. Hareketli küpeşte sistemi özellikle otomatik küpeşte olarak kullanıldığında çocuklar, engelli insanlar ve yaşlılar için de çok güvenlidir. Evinizde kullanırsanız çocuğunuzun cama yaklaşma korkusunu hissetmeden gönül rahatlığı ile çocuğunuzu ev içinde serbest bırakabilirsiniz.

 

HAREKETLİ KÜPEŞTE ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

 Hareketli küpeşte sistemi açıkça söylemek gerekirse özellik ve sağladığı fayda olarak çok ekonomik ve kullanışlıdır. Faydalarını saymakla bitiremeyeceğimiz giyotin cam, bazı özellikleri bakımından çok öne çıkmaktadır.Giyotin cam pencerelerde, balkonlarda, en önemlisi teraslarda çok kullanılmaktadır. Bu alanlarda Hareketli küpeşte sistemini kullanırsanız alacağınız verimlilik en üst düzeyde olacaktır. Kış bahçelerinde de hareketli küpeşte sistemini kullanabilirsiniz. Otomatik giyotin cam sistemi sayesinde kumanda veya düğme yardımıyla sisteminizi uzaktan kontrol edebilmektesiniz. Üstelik hiç yorulmadan kapatıp açma imkânınız bulunmaktadır. Hareketli küpeşte sistemi sayesinde görüş alanınız bozulmamaktadır. Manzaralı bir evde oturuyorsanız evinizin manzarasının tadını doya doya yaşayabilirsiniz. Kafeniz deniz kenarında mı? O zaman giyotin cam sistemini kurdurarak müşterilerinize denizin tam dibindeymiş hissini verebilirsiniz. Hareketli küpeşte sayesinde alanınızı istediğiniz zaman havalandırabilir, istediğiniz zaman da kapatabilirsiniz. Giyotin cam sisteminin otomatik giyotin cam sistemi olduğu gibi, manuel sistemi de bulunmaktadır. Eğer isterseniz yağmur ve rüzgâr sensörünü kullanarakhareketli küpeşte sisteminizin otomatik olarak kapanıp açılmasını sağlayabilirsiniz.Giyotin cam sisteminin ayrıca hırsızlara karşı koruması için sürekli olarak açık hareket sensörü de bulunmaktadır. Ayrıca balkona çıkan küçük çocuklarınızı korumak adına hareketli küpeşte sistemi içeride de bir sensör bulundurmaktadır. Bu seçenekler opsiyon olarak yer almaktadır. Bu seçenekleri içermeyen bir giyotin cam sistemine sahip olarak, giyotin cam fiyatları biraz daha uygun tutulabilir. Ayrıca otomatik küpeşte sistemini zaman ayarlı olarak da ayarlayabilirsiniz. Otomatik giyotin cam yağmura ve rüzgâra karşı tam koruma sağlamaktadır.

 Normalde kayış sistemi ile çalışan hareketli küpeşte, 350 cm genişlik ve 350 cm yüksekliklerde sorunsuz olarak çalışmaktadır. Daha yüksek bir ebatta hareketli küpeşteisterseniz sonsuz dişli çelik mil sistemi devreye girmektedir. Giyotin cam sistemi %60 oranında ses yalıtımı da sağlamaktadır. Hareketli küpeşte sistemi açıkça söylemek gerekirse övülerek bitirilemeyecek bir sistemdir. Evinizde böyle bir sistemin kurulu olduğunu hayal bile edemeyebilirdiniz. Ama artık eskiye göre çok daha uygun maliyetli olan bu giyotin camsistemini siz de evinize kurdurabilirsiniz. Hareketli küpeşte sistemini kurdurmak için yapmanız gereken tek şey telefon numaramızı arayıp ekip arkadaşlarımızdan randevu istemek olacaktır. Randevunuz alındıktan sonra ekip arkadaşlarımız sizin istediğiniz yere gelerek hareketli küpeşte sisteminin kurulacağı yere göz atmalıdırlar. Kontrol işleri tamamlandıktan sonra ise giyotin cam fiyatları toplam ne kadar tutacağı tarafınıza iletilecektir. Fiyat otomatik giyotin cam ve manuel giyotin cam farklılık göstermektedir.

 

GİYOTİN CAM SEÇENEKLERİ

 Giyotin cam, 6 çeşit kalınlığa ve cam çeşidine göre gruplandırılmaktadır. Müşterilerin seçebileceği seçenekler bu kısımda açıkça anlatılacaktır. Hareketli küpeşte konusunda hemen seçim yapmak zorunda değilsiniz. Ekip arkadaşlarımız yerinizi kontrole geldiğinde, hangisinin en uygun olacağını size iyice anlatacaklardır. Siz de ikna olduktan sonra ona göre kurulum işlemine geçilmektedir. İlk giyotin cam çeşidimiz 5 mm + 5 mm olarak 100 mm temper lamine camdır. İkinci giyotin camçeşidimiz ise 6mm temper cam, 9 mm ara boşluk ve yeniden 6 mm temper konfor ısı camıdır. Bu cam çeşidimiz ile içerinin ısısını koruyabilirsiniz. Üçüncü giyotin cam çeşidiniz ise yine 6 mm temper cam, 16 mm ara boşluk ve yine 6 mm konfor ısı camıdır. Bu hareketli küpeşte sisteminde cam aralarındaki boşluk daha bol tutularak ısı daha çok korunabilmektedir. Dördüncü giyotin cam çeşidi ise daha da kalındır. 8 mm lamine cam, 16 mm ara boşluk ve 8 mm lamine temper konfor ısı camı içeren bu cam çeşidi ile odanıza camdan soğuk girmesi ihtimali çok zayıftır. Beşinci giyotin cam çeşidimiz ise 6 mm temperli cam, 9 mm ara boşluk, 6 mm temperli cam, 9 mm ara boşluk, 6 mm temperli cam seçeneği ile soğuk girmesi imkânsızlaştırılmış bir camımızdır. Altıncı giyotin cam çeşidimiz ise kurşun geçirmez üst düzey emniyet camıdır. Dördüncü, beşinci ve altıncı giyotin cam çeşidinin imalatı diğerlerine göre daha uzun sürmektedir.